D.U.K.

Jūsų dažniausiai užduodami klausimai.

Tai darbuotojas, kuris darbdavio pavedimu laikinai išvyksta iš nuolatinės darbo vietos atlikti darbdavio pavestų užduočių į kitą miestą ar šalį.

NEN 4400–2 sertifikatas yra rekomenduojamas užsienio įmonėms, kurios savo veiklą vykdo Nyderlanduose. Turėdamos šį sertifikatą įmonės deklaruoja, kad laikosi įsipareigojimų darbuotojams ir Lietuvos bei Nyderlandų mokesčių institucijoms. Sertifikatas parodo, kad įmonės tvarkoma komandiruojamų darbuotojų dokumentacija ir darbo užmokesčio apskaita atitinka migracijos, darbo ir mokesčių taisės reikalavimus. Mes tarpininkaujame ir padedame įmonėms gauti šį sertifikatą.

Ne, nepadedame steigti įmonių užsienio šalyse ir šiuo klausimu nekonsultuojame, bet mes galime įregistruoti jau egzistuojančių juridinių asmenų filialus Nyderlanduose, Suomijoje, Norvegijoje.

Trečiųjų šalių piliečių komandiravimui taikomi griežtesni reikalavimai dokumentacijos bei darbo laiko klausimais. Trečiųjų šalių piliečiams, turintiems LLG arba D vizą gautą Lietuvoje, užsienio valstybėje leidžiama dirbti ne ilgiau nei 90 dienų per 180 dienų (reikalavimai gali skirtis priklausomai nuo valstybės, į kurią jis yra komandiruojamas). Jeigu yra poreikis, kad darbuotojas užsienio valstybėje dirbtų ilgiau nei šis terminas, jam turi būti suteiktas tos šalies leidimas dirbti.

Mokesčių mokėjimo prievolę apsprendžia dvigubo apmokestinimo įišvengimo sutartys (DAIS) su užsienio valstybėmis bei kiti Lietuvos ir užsienio valstybių teisės aktai. Ar jūsų įmonė privalo mokėti mokesčius užsienio valstybėje priklauso nuo daug skirtingų faktorių: tai, kokią veiklą joje vykdote, kokia darbų trukmė, kokius darbuotojų dokumentus turite (A1 pažymėjimai), kokia yra jūsų sutartis su užsakovu ir tai, ar užsienio valstybėje sudarote nuolatinę buveinę. Kiekvienos įmonės situacija yra individuali, todėl jei abejojate, ar turite mokėti tam tikrus mokesčius užsienio valstybėje – pasikonsultuokite su mumis.

Turite daugiau klausimų?

Konsultacijas galime suteikti online susitikimo metu arba gyvai jums patogioje vietoje – esame lankstūs ir galime prisitaikyti prie jūsų poreikių.